Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nové rostliny pro jaro 2014

11. 1. 2014

 Nejprve bych chtěla napsat pár řádků k letošnímu zimování. Jak jsem již psala dříve, nejsem (zatím) vlastníkem ani vytápěného skleníku, ani zimní zahrady. Díky této skutečnosti rostliny zimuji v pokojových podmínkách, na okenních parapetech. Zatímco Adenia jsou stále ještě olistěna, Plumerie již téměř celé opadaly. Opad listů ničemu nevadí, rostliny na jaře opět vyřaší. Také mám za sebou zdárný boj proti Molicím a Sviluškám. 

Hodně jsem přemýšlela o tom, zda-li mám rozšiřovat svoji současnou sukulentní sbírku. Aktuálně moje sbírka čítá cca 200 ks rostlin, což je na pečlivé a pravidelné opatrovatelství poměrně hodně. Proto jsem se rozhodla, že Adeniím vyhlásím stop stav (prozatím). Letos tedy nové rostliny Adenií, resp. jejich semena nakupovat nebudu. Počkám, až rostliny povyrostou, vykvetou, a pak část z nich bude na prodej. Některé rostliny již budou letos tříleté, takže bych se v létě mohla dočkat prvních květů.

Co se týká Plumerií uvidím, s jakou nabídkou příjde můj "dvorní dodavatel". Nějaké kultivary mám "v hledáčku", takže pravděpodobně semena Plumerií letos ještě nakoupím.

A aby toho nebylo málo, respektive mám pocit, že mám pořád málo práce, od jara 2014 rozšířím svého pěstitelského šimla o tropické ibišky a hybridní Abutilony. Jakmile budu mít potvrzenou dodavatelskou objednávku, rostliny zveřejním zde na svých stránkách. 

Stále však platí, že můj stěžejní pěstitelský zájem je a bude soustřeďován právě na Adenia a Plumerie.